Mega İlaçlama
.
Firma Profili

FİRMA PROFİLİ

Mega ilaçlama, tüm haşereler ile mücadele etmek için 1993 yılında kurulan yasal bir ilaçlama şirketidir. Bilinmektedir ki hem taşıdıkları mikroplar, hem de bulaştırdıkları hastalıklar bakımından insanlara en çok zarar veren canlılar böcekler, haşereler, sürüngenler ve kemirgenlerdir. İnsanların sağlık ve refah içinde yaşaması için mutlaka bu canlılardan uzak olması gereklidir.Bizlerde Mega İlaçlama şirketi olarak toplumumuzda ki her ferdin veya bireyin sağlıklı yaşaması için sizlere en güvenilir hizmeti vermekteyiz.

Devamını okumak için tıklayın

Karınca

KarıncaKarıncalar yeryüzünün en kalabalık ve küçük canlılarıdır. Sürekli hareket halinde olan karıncaların binlerce türü vardır. Karıncalar koloniler halinde yaşarlar. Karıncaların yuvalarını toprak altına, ağaç köklerine ve ağaç içlerine yaparlar. Vücut yapısı olarak karıncalarda toplam altı bacak ve baş kısmında bir çift anten şeklinde organları vardır. Karıncaların ağız yapıları çok güçlüdür. Karıncaların renkleri yaşadığı ortama göre değişebilir. Karıncalar görünüş olarak çok küçük canlılardır. Boyun ve bel kısımları oldukça ince olan karıncaların beslenmesi etçil ve otçuldur. Boyları türlerine göre değişen karıncaların ortalama boyları 2 ile 5 mm arasındadır. Karıncalar yalnız yaşamayıp, uygun ortam bulduklarında koloniler halinde oraya yerleşirler. Karıncaların lideri ana kraliçedir. Kraliçe karıncalar kanatlı doğarak, kolonilerini oluşturur. Her bir karınca kolonisinde binlerce karınca vardır. Koloni halindeki karıncalar günün tüm saatini çalışarak geçirirler. Yaklaşık olarak vücut ağırlıklarının 50 katı kadar ağırlığı taşıyabilen karıncalar, buldukları yiyeceklerini yuvalarına taşırlar. Bitkisel ürünler ile beslenen karıncalar zaman zaman böcek leşleriyle de beslenirler.

Karıncaların baş kısmında bulunan anten şeklindeki organları ile diğer karıncalar arasındaki iletişimlerini sağlarlar. Karıncalar yumurtlama yöntemi ile ürerler. Bir karınca kolonisinde yüzlerce yumurta bulunur. Karıncalar ev içlerinde, özellikle mutfak bölümlerinde sık karşılaşılan canlılarıdır. Hemen hemen bütün evlerde karıncalara rastlanır. Mutfak bölümünde bulunan yiyecek ve kırıntılarını yuvalarına taşırlar. Özellikle şekerli besinleri çok seven karıncalar, insanlar tarafından diğer böcek türlerine oranla daha zararsız görülürler. Fakat karınca istilasına uğramış bir mutfaktan karıncaları defetmek pekte kolay değildir. Çünkü zamanla binlerce karınca, milyonlarca yumurta yapacaktır. Karıncalardan kurtulmak için market ve eczanelerden alınan çeşitli ilaçlar etkili olmamakla birlikte, zamanla karıncaların bu ilaçlara karşı direncini de arttıracaktır. Karıncalardan kurtulmak için ilaçlama şirketleri tarafından hazırlanan özel ilaçlar ile kurtulabilirsiniz. Eğer evinizde karıncalar ile başınız dertte ise hemen bir ilaçlama firması ile temasa geçmeniz gereklidir. İletişime geçeceğiniz ilaçlama şirketinin sağlık bakanlığı onaylı ve deneyimli personeller ile çalışmasına dikkat etmelisiniz.

Karınca hakkında sık sorulan sorular

1. Karınca ne ile beslenir?
2. Karınca yuvasını nereye yapar?
3. Karınca ısırır mı?
4. Karınca hangi renktir?
5. Karınca nasıl hareket eder?
6. Karıncalar nasıl ilaçlanır?
7. Karıncalar evlere nereden gelir?

 

 

sSite Haritası | RSS Besleme Haberler Haberler
www.bocekilaclamak.gen.tr
Bilgisayar ve İnternet